vivo X Fold3 ve Fold3 Pro Mart Ayı Sonunda Tanıtılacak

vivo X Fold3 ve Fold3 Pro katlanabilir akıllı telefonlarının özellikleri geçtiğimiz yılın son çeyreğinde sızdırılmış ancak kesin lansman tarihi doğrulanmamıştı. Weibo’da “Panda is Bald” adlı bir kullanıcı, yeni modellerin Mart ayı sonunda piyasaya sürüleceğine dair bazı bilgiler paylaştı. Sızıntıyı yapan kişi özellikle lansman etkinliği için potansiyel günler olarak 26 ve 28 Mart arasındaki tarihleri ​​belirtti.

Geçen yıl vivo X Fold2 modeli 20 Nisan’da tanıtıldı. Yani sızdırılan bilgiler doğruysa bu yeni seri beklenenden yaklaşık bir ay daha erken çıkacak. Bu cihazlarda kullanılan işlemcilerle ilgili doğrulanamayan bilgiler mevcut. Bazıları vivo X Fold3 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılacağını ve bu işlemciye sahip ilk katlanabilir telefon olacağını öne sürüyor. Öte yandan vivo X Fold3 ise Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılacağı düşünülüyor. Ancak başka bir görüşte ise Pro sürümünün henüz duyurulmamış olan Snapdragon 8s Gen 3 işlemciye sahip olabileceğini, normal sürümünün ise Dimensity 9300 işlemciyle gelebileceği belirtiliyor.

vivo’nun daha önce telefonlarının Çin ve uluslararası versiyonları için farklı çipler kullandığını da belirtmekte fayda var. vivo X Fold3’ün üç kamerası mevcut biri normal çekimler, biri geniş açılı çekimler, diğeri ise iki kat yakınlaştırma için kullanılacak. Pro modeli ise 64MP periskop lensli yani daha da iyi yakınlaştırma yapabilecek bir kameraya sahip olacak.

Her iki model de hızlı şarjı destekliyor, Pro modeli hem kablolu hem de kablosuz şarj seçeneğine sahip. Pro modelinin aynı zamanda vivo’nun katlanabilir telefonları için yeni bir özellik olan toza ve suya karşı dayanıklı olması bekleniyor. vivo, katlanabilir telefonların yanı sıra vivo Pad 3 ve Pad 3 Pro adı verilen yeni tabletleri de piyasaya sürebilir. Bu tabletler sırasıyla Dimensity 9300 ve Snapdragon 8s Gen 3 adı verilen güçlü işlemcilere sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x