Taha Hüseyin Karagöz’den ‘Özgür Özel’ açıklaması

AK Parti’ye yakınlığıyla ve muhalif kesimleri sosyal medyadan hedef göstermesiyle bilinen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün TBMM’de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etmesi sosyal medyada gündem oldu. Tepki alan görüşmenin ardından Karagöz bir açıklama yayımladı. Yaptığı açıklama şu şekilde:

“Yazılanları çizilenleri yeni yeni okuyorum. Sabah AK Parti Genel Merkezi’nde başlayan temaslarım, İYİ Parti grubu ve CHP ile devam etti. Görüştüğüm tüm isimlerle her konuda anlaşamamakla birlikte asgari nezaketin korunduğu, samimiyetin hissedildiği atmosferde gerçekleşti. 12 yıldır gazeteciyim. Savaşta, afette, hastalık bölgelerinde görev yaparken rastlamadığım kişilere, oturduğu yerden ahkam kesenlere hesap verecek durumda elbette değilim. Fonlardan, nefretten, çapsız ilişkilerden beslenenlere de öyle…

Ancak kafa karışıklığına sebebiyet vermemek adına, tüm ev sahipleri ile gazeteci-politikacı diyaloğu içinde görüştüm, görüşüyorum, görüşeceğim. Şimdiye kadar hakaret, asılsız iddia ya da benzeri hiçbir dava lekesine bulaşmadım. Önceden olduğu gibi inandığım doğrular çerçevesinde bazen eleştirecek bazen destekleyeceğim.

Elbette ikili hukukumu da, onların buna gösterdiği hassasiyeti göstererek koruyacağım. Yankı odalarında kalmak isteyenler, iletişimden kaçanlar ötede dursun. Sözüm konuşmayı ve dinlemeyi bilenlere… Tıpkı yapmaya çalıştığım şey gibi.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x