Oğuz Murat Acı’nın aile avukatı açıkladı: Baba hakkında da şikayetçi olunacak

Kemerburgaz yolunda karıştığı ölümlü kazanın ardından annesi yazar Eylem Tok ile Mısır’a kaçan ve oradan da ABD’ye geçen 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C’nin, babası ünlü estetik doktoru Bülent Cihantimur hakkında da suç duyurusunda bulunulacak.

Kazada yaşamını yitiren Oğuz Murat Acı’nın ailesinin avukatı Hacı Orhan, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde bir açıklama yaparak olaya ilişkin yeni gelişmeleri aktardı.

Ünlü estetik doktoru, T.C’nin babası Bülent Cihantimur hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Orhan, şu ifadeleri kullanıldı:

“10 GENCİN 2 LÜKS ARAÇLA YAPMIŞ OLDUKLARI YARIŞ SEBEBİYLE TALİHSİZ BİR OLAY MEYDANA GELDİ”

“Ne yazık ki bir trafik kazasıyla başlayıp yaralıların kaza yerinde bırakılarak ihmal sonucu yaralılardan birisinin ölümüne, diğerlerinin beyin kanaması geçirmesine sebep olan bir hareket sebebiyle gerekli soruşturmaların takibi için buradayız. 18 yaşından küçük 10 gencin 2 lüks araçla alışkanlık haline getirdikleri Sarıyer Göktürk yolunda yapmış oldukları yarış sebebiyle talihsiz bir olay meydana geldi.

Sonucunda birisi hayatını kaybetti, geri kalanlar çok ağır şekilde yaralandılar. Kazadan sonra olay yerine gelen annenin yapmış olduğu ihmaller müvekkillerimizin acısını artırmıştır. Yapmış olduğu açıklama, müvekkillerimizin acısına acı katmıştır. Bizim müvekkillerimizin buradaki tek talebi bir an önce suçluların adalete teslim olmasıdır ve onların yargılanmasıdır, gerekli cezayı almasıdır.”

“EYLEM TOK’UN YARALILARDAN TELEFONLARINI ALDI”

Avukat Orhan, müvekkilinin, olay yerine gelen T.C’nin annesi Eylem Tok’un yaralılardan telefonlarını aldığı ve oradan ayrıldığını söylediğini aktardı.

Orhan, kaza yerinden geçen birinin gelmesiyle yaralılardan birinin iç cebindeki telefonla yaralının babasının arandığını ve bir diğer yaralının da kaza haberini alan babasının kendisini aradığında telefona bir güvenlik görevlisinin çıktığını ve “Telefon buraya bırakıldı” yanıtını aldığını söyledi.

Ayrıca Orhan, olayın tanıklık eden bir vatandaşın olay gecesi araçların önce kendisini geçtiğini ve çok hızlı olduklarını söylediğini belirtti.

Orhan, şöyle devam etti:

“ANNE İHMAL YOLUYLA ADAM ÖLDÜRMEYE GİDECEK BİR SÜRECİ BAŞLATMIŞTIR”

“Yine görgü tanıklarından birisi vefat eden Oğuz Murat ile konuştuğunu, olay yerine gittiğinde halen hayatta olduğunu, yani yaklaşık yarım saat bir saat boyunca yardım beklediklerini hayatta tutmaya çalıştığını beyan ediyor. Hakikaten şu an annenin yapmış olduğu eylem ne yazık ki acıları arttırmıştır ve ihmal yolu ile adam öldürmeye, kasten adam öldürmeye kadar girecek olan bir süreci başlatmıştır. Hanımefendi bugün dinlediğim kadarıyla ‘Ben kimsenin yaralı olduğunu bilmiyordum. Kimsenin orada öldüğünü bilmiyordum. Oğlumu kaçırmak zorundaydım’ şekilde beyanda bulunmuştur. Eğer orada olayın vahametini görmemişse acaba neden çocuğunu kaçırma isteği duymuştur? Yine aynı şekilde bugün burada olmamızın bir sebebi de yeni öğrendiğimiz bir gelişmedir.

“EN YÜKSEK CEZAYI ALSINLAR”

En son gördüğümüz kadarıyla havaalanına suçlu anne ve çocuğu bırakan kişilerin ne yazık ki babanın iş yerinde çalışan kişiler olduğunu öğrendik. Ve müvekkillerimizin de bizden talebi şu; baba şimdiye kadar, ‘benim haberim yoktu. Annesi tek başına bu eylemleri gerçekleştirdi’ diyordu. Ancak gördüğümüz kadarıyla bu tamamen beraber verilen bir karardır. Bir trafik kazası normal bir yargılamadır. Bugün dinlediğim kadarıyla anne ‘Ben oğlumun adil yargılanacağını düşünmüyorum. Ülke bana teminat versin. Bana güvence versin, ben bu şekilde dönerim’ şeklinde bir beyanı var. Çok üzücü. Müvekkillerimizin tek bir talebi var. Hiçbir dedikoduya mahal vermeyecek şekilde müvekkillerimiz suçluların öncelikle adalete teslim edilmesini ve verilecek en yüksek şekilde ceza verilmesini talep etmektedirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x