CHP adayı Köksal, Özgür Özel’i yalanladı: Dil sürçmesi değil, verdiğim söz üzerine konuştum

CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın, Özgür Özel’in de katıldığı seçim koordinasyon merkezi açılışında kullandığı “Seçildiğimde belediye kapıları DEM Parti hariç her partiye açık olacak” ifadeleriyle ilgili tartışma sürüyor.

CHP Genel Başkanı Özel, kendisinin de üzerinde olduğu seçim otobüsünün üzerinde konuşan Köksal’ın sözlerine ilişkin Uşak’ta açıklama yaptı. Özel “Burcu başkandan selam getirdim. Bu sırada Afyon’da konuşurken belediyenin kapılarını ardına kadar açacağız diye söylerken orada küçük bir sürçülisan oldu. ‘Aman başkanım sen düzelt’ dedi. Afyon Belediyesi’nin de Uşak Belediyesi’nin de seçildikten sonra kapıları ardına kadar tüm siyasi partilere, Uşaklılara, Afyonlulara açıktır” dedi.

‘BEN BU SÖZÜ İLK GÜNDEN VERDİM’

Ancak TV100 yayınına katılan gazeteci Barış Yarkadaş, görüştüğü Burcu Köksal’ın ‘sürçülisan’ açıklamasını reddettiğini söyledi. Özel’in sözlerini hatırlatan Yarkadaş, Köksal’ın kendisine “tam tersini söylediğini” ifade etti: “Burcu Köksal, bana telefonda ‘Ben Belediye Başkanı seçildiğimde, Afyonkarahisar Belediyesi’ni DEM Partlilerle yönetmeyeceğim. Bir dil sürçmesi sonucu değil, verdiğim söz üzerine konuştum. Ben bu sözü ilk günden beri verdim. Bu sözümün de arkasındayım’ dedi.

‘DEM Partililer sizden hizmet alamayacak mı’ diye sordum Burcu Hanım ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm vatandaşlarına ayrımsız hizmet yaparım ama DEM partili hiçbir yönetici benim belediyemde görev alamaz’ dedi.”

İL BAŞKANI: O SÖZLER BİZİM İÇİN SORUN TEŞKİL ETMİYOR

Öte yandan CHP’nin değişimci Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan da “Burcu Hanım düşüncelerini ifade etmiştir. Burcu Hanım zaten ilk günden DEM Parti hariç tüm partililere kapısının açık olduğunu söylüyor. Bu söylem bizim açımızdan bir sorun teşkil etmiyor” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x