Bade Daştan ABD’deki Curtis Institute of Music okuluna birinci olarak girdi

Berrin Yoleri, destekledikleri gençlerden Bade Daştan’ı dünyanın en önemli müzik okullarından Amerika’daki Curtis Institute of Music’in, yüzlerce başvuru arasından yapılan elemeleri başarıyla geçen 3 sanatçı arasından birinci olarak okula tam burslu kabul edildiği haberini paylaştı.

TAM NOT ALAN TEK ADAY

Müzikal anlamda sanatsal üstün yetenek arayışı için sınav açan ve her yıl açtığı sınavda çeşitli enstrümanlardan toplam 10 öğrenciyi kabul eden Curtis Institute of Music, 2024 – 2025 eğitim yılında keman bölümü için açtığı ve sadece 3 kişinin kabul edildiği, Shmuel Ashkenazi, Benjamin Beilman, Pamela Frank Herbert R., Midori, Ida Kavafian, Nina von Maltzahn ve Erin Keefe’nin jüri olarak yer aldığı 3 aşamalı sınavda tüm jüriden tam not alan tek aday olan Bade Daştan, birinci seçilerek büyük başarı sağladı.

Sınav sonunda adaylar için jüri kendi arasında değerlendirme yaparken, Midori’nin ilk sözü “Kesinlikle Bade” olmuş.

5 YAŞINDAYKEN BAŞLADI

2007 senesinde Ankara’da doğan Bade, müzik çalışmalarına 2012 senesinde keman ana sanat dalı öğrencisi olarak Bilkent Müzik Okulu’nda başladı.

ÇEV Sanat ‘Genç Yetenekler’ Projesi kapsamında Brüksel – Musica Mundi Okulu’nda Prof. Leonid Kerbel ile keman eğitimine devam eden Bade, 2024 – 2025 yılında üniversite eğitimine Curtis Institute of Music’te devam edecek.

Bade Daştan uluslararası alanda pek çok yarışmaya katılarak önemli dereceler elde etti.

Curtis Institute of Music’in, yılda sadece 10 öğrenci aldığını belirten Berrin Yoleri:

” Bade, Türkiye’nin dünyaya tanıtımında önemli rol oynayacak bir yıldız gibi parlıyor. Bu da bizi çok gururlandırıyor”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x